Jaki ekogroszek kupić?

Czy wiesz, który jest najlepszy ekogroszek do Twojego pieca? Jaki wybrać w tym sezonie? Tańszy czy jednak ten w wyższej cenie, bardziej kaloryczny wystarczy na dłużej?

Stając przed wyborem ekogroszku przede wszystkim należy brać pod uwagę, jakie spełnia parametry jakościowe i czy są one zgodne z obowiązującymi normami jakości paliw stałych. Rekomendujemy:

Wartość opałowa – powyżej 24 MJ/kg. Ekogroszek o wyższej wartości opałowej wytworzy więcej ciepła, niż węgiel niskokaloryczny.

Zawartość popiołu – im mniej tym lepiej. Parametr ten nie powinien przekraczać 10 %.

Zawartość siarki – poniżej 1%. Im mniejsza zawartość siarki w ekogroszku tym lepiej dla pieca, dla Twojego zdrowia i środowiska.

Spiekalność RI – poniżej 20 RI. Im mniejszy jest współczynnik spiekalności określany metodą ROGI tym lepszy proces i jakość spalania.

Wilgotność całkowita – zgodnie z normami jakości paliw stałych, poniżej 15 %. Naszym zdaniem optymalna wilgotność ekogroszku nie powinna przekraczać 10%.

Granulacja – 5-25 mm. Korzystnie jest jeżeli występuje ponad 50 % ekogroszku o uziarnieniu 15-25 mm

Ponadto warto odpowiedzieć na pytanie: luzem czy workowany?
Podpowiadamy: ZDECYDOWANIE workowany ekogroszek.
Dlaczego? To pewność wagi deklarowanej na każdym opakowaniu.

Niezależnie od tego, który ekogroszek wybierzemy, ważne jest, aby pochodził ze sprawdzonego źródła i był kupowany najlepiej u autoryzowanego sprzedawcy węgla.
Decydując się na zakup ekogroszku wysokiej jakości, zapewniasz sobie spokojniejszy okres grzewczy.
Rzadsze wizyty w kotłowni, troska o piec, stabilny proces spalania to tylko nie które korzyści, jakie daje dobry ekogroszek. Pamiętajmy, jednak o najważniejszym. Ekogroszek wysokiej jakości to dbałość o środowisko i mniejsza emisja szkodliwych pyłów emitowanych do atmosfery.