O firmie    Medex Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp. k. to przedsiębiorstwo należące do Grupy Medex, która prężnie działa na polskim rynku od ponad trzydziestu lat. Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą wiodących producentów węgla w kraju oraz bezpośrednim importerem węgla z Kazachstanu.

    

    Grupa Medex od zawsze była budowana na fundamentalnych wartościach, takich jak lojalność i szacunek wobec Klienta, gwarantując produkty i usługi najwyższej jakości. Podstawową działalnością jest handel paliwami stałymi, a także świadczenie usług transportowych i sprzętem budowlanym. Pełne zaspokojenie potrzeb klienta jest możliwe dzięki bogatemu zapleczu maszynowemu, w którego skład wchodzi ponad 40 zestawów samochodowych z naczepami samowyładowczymi, kilka samochodów o małej ładowności, 10  ładowarek kołowych Liebherr i Hitachi, koparka gąsienicowa Hitachi o masie 35 ton, koparki przeładunkowe marki Terex i Liebherr, koparko-ładowarki JCB, przesiewacze mobilne Metso Minerals i Sandvic. Firma posiada również kilkanaście punktów sprzedaży detalicznej na terenie całej Polski, a także wygodny sklep internetowy, gdzie można zamówić węgiel z dostawą do domu.

  

    Dalekowzroczność, kreatywność, współpraca i szeroka wiedza w zakresie handlu opałem pozwala członkom grupy Medex na intensywny rozwój i stawanie na wysokości zadania. Podejście Klientów do produktów stale ewoluuje, więc firma Medex nie pozostaje bierna w świecie ciągłych przemian na dynamicznie rozszerzającym się rynku, dlatego stale wdraża skuteczne koncepcje, które owocują biznesowym powodzeniem. Wynikiem wzrostu innowacyjności firmy było podjęcie współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, co przyczyniło się podniesieniem wydajności ciągu technologicznego produkcji ekogroszku. Podążając za nowymi rozwiązaniami, firma Medex nie tylko jest na krok przed konkurencją, ale przede wszystkim wychodzi Klientowi naprzeciw.

    O wiarygodności, kompetencjach i operatywności firmy świadczy szerokie grono usatysfakcjonowanych odbiorców. Zapewniamy, że firma posiada odpowiednie doświadczenie oraz wymagane zaplecze techniczne, logistyczne i doświadczoną kadrę pracowniczą pozwalającą na odpowiednie wykonanie wszelkich zamówień począwszy od dostaw węgla dla gospodarstw domowych poprzez większe zakłady przemysłowe i instytucje publiczne.


Nasz węgiel jest na 5!