Poradnik. Co warto wiedzieć ?

Czym jest Ekogroszek?

Ekogroszek jest to paliwo stałe produkowane z wysokokalorycznego węgla kamiennego. Węgiel w procesie produkcji jest przesiewany przez specjalnie przystosowane sita, co zapewnia otrzymanie ziaren o gramaturze od 5mm do 25mm. Co ważne, ekogroszek jest paliwem przyjaznym środowisku, dzięki niskiej emisji tlenku siarki(SO) i tlenku węgla(CO) w toku spalania.

Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup Ekogroszku?

Przede wszystkim na parametry jakościowe ekogroszku, takie jak: granulacja, wartość opałowa, zawartość popiołu, zawartość siarki całkowitej oraz spiekalność RI.

Czy ogrzewanie na ekogroszek jest tanie?

Biorąc pod uwagę koszty ogrzewania na gaz, olej opałowy czy energię elektryczną, ogrzewanie na ekogroszek jest tańszą alternatywą.

W jaki sposób mogę zakupić węgiel?

Wychodząc Państwu na przeciw zaprojektowaliśmy nowoczesny sklep internetowy, aby ułatwić i sprawić zakup węgla czynnością wygodną bez wychodzenia z domu. Możliwe jest w dalszym ciągu składanie zamówień telefonicznie, mailem lub zakup bezpośredni po przez nasze autoryzowane składy węglowe.

Z jakich kopalni pochodzi oferowany węgiel?

F.H.U. Medex jest autoryzowanym sprzedawcą wiodących producentów węgla w kraju: Polskiej Grupy Górniczej S.A., Tauronu Wydobycie S.A., jak również największym odbiorcą węgla opałowego Węglokoks Kraj Sp. z o.o..

A jak z dostępnością produktów?

Posiadamy odpowiednio zagospodarowane tereny, które umożliwiają nam magazynowanie węgla przez cały rok w ilościach około 100 tys. ton. Dysponujemy własnymi halami oraz terenami magazynowymi do przechowywania wyrobów gotowych na pletach. Dostępność naszych produktów jest stabilna przez cały rok.


Czy jest możliwość zakupu węgla luzem?

Tak, oczywiście jest możliwość zakupu węgla luzem na każdym naszym autoryzowanym składzie węgla, bądź też telefonicznie pod numerem 695 555 555, który obsługuje wszystkie punkty sprzedaży.


Jak długi jest czas oczekiwania na zamówione produkty?

Dokładamy wszelkich starań, aby czas oczekiwania na realizację zamówienia był, jak najkrótszy. Szacowany termin dostawy pod drzwi klienta wynosi od 2-7 dni roboczych w dowolnie wyznaczonym miejscu w kraju.

Czy kurier/dostawca wyładuje paletę z samochodu?

Oczywiście, że tak. Posiadamy flotę samochodów dostawczych, specjalnie przystosowanych do transportu i rozładunku węgla. Ponadto współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi, stąd też każdy wysyłany kurier posiada samochód wyposażony w windę hydrauliczną oraz wózek paletowy.


Czy paleta jest zwrotna?

Nie. Paleta, na której kurier dostarczy węgiel pozostaje Państwa własnością.


Czy kurier/dostawca wniesie opał do piwnicy?

Kurier/dostawca nie wnosi zamówionego opału do piwnicy oraz do żadnych pomieszczeń gospodarczych chyba, że istnieje możliwość na wciągnięcie palety wózkiem paletowym po płaskiej, utwardzonej nawierzchni i kurier wyrazi na to zgodę.

Ważne! Jeśli infrastruktura Państwa terenu nie pozwala na bezpieczne przemieszczenie palety z węglem, gdyż jest nie utwardzona posesja, brama wjazdowa jest zbyt wąska lub występują inne trudności, kurier poprosi Państwa o zorganizowanie rozładunku. W jedynie wyżej opisanym przypadku kurier pozostawi przesyłkę poza wskazanym miejscem rozładunku.


Czy przy zakupie węgla na potrzeby firmy muszę zapłacić akcyzę?

Jeśli dokonane zostało prawidłowe zgłoszenie do Urzędu Celnego właściwego dla miejsca prowadzenia Państwa firmy, w wyniku którego organ wydał dokument w postaci zwolnienia od podatku akcyzowego to wniesienie opłaty akcyzowej nie będzie konieczne. W przypadku braku wyżej opisanego dokumentu konieczne będzie poniesienie opłaty akcyzowej.