Zalety ogrzewania domu ekogroszkiem

Ekogroszek – czy to jest to czego potrzebuję, żeby oszczędnie i ekologicznie dbać o ciepło w moim domu? Podpowiadamy.


Rozwój technologii i mnogość innowacyjnych rozwiązań stosowanych przez producentów pieców centralnego ogrzewania w dalszym ciągu powoduje, że ekogroszek jest numerem 1 wśród paliw stałych. Nie przypadkowo cieszy się taką opinią, na co wskazują jego liczne zalety.

EKONOMIA

Wysokiej jakości ekogroszek jest obecnie najtańszą formą ogrzewania domu jednorodzinnego. Nowoczesne piece z podajnikiem automatycznym pozwalają na oszczędne dozowanie paliwa, co przekłada się na finalne koszty związane z ilością zakupowanego opału. W porównaniu do innych źródeł ogrzewania tj. gaz, olej opałowy czy energia elektryczna oszczędności mogą sięgać znaczących kwot.

EKOLOGIA

Ekogroszek to wynik procesów wzbogacania i technologicznej przeróbki węgla kamiennego. Wyselekcjonowane uziarnienie 5-25 mm pozwala na stosowanie tego sortymentu w ekologicznych piecach z podajnikiem retortowym. Ekogroszek o niskiej zawartości siarki w połączeniu z nowoczesnym kotłem klasy 5 jest ekologicznym źródłem ciepła. Takie rozwiązanie minimalizuje emisję szkodliwych pyłów i gazów dla środowiska.

WYGODA

Kotły na ekogroszek z podajnikiem tłokowym lub retortowym to wygoda i oszczędność czasu. Ich zautomatyzowane działanie pozwala na utrzymanie stabilnego procesu spalania, który przekłada się na ciepło w Twoim domu. Obsługa takiego kotła nie sprawia większych trudności. Sprowadza się głównie do zasypywania ekogroszku do zbiornika buforowego. Dodatkowo stosując opał workowany utrzymujemy czystość w kotłowni.

Ekogroszek to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych paliw stałych używanych na ternie Polski. Pozwala w zgodzie ze środowiskiem na ekonomiczne i wygodne uzyskiwanie ciepła w nowoczesnych piecach automatycznych. Pamiętajmy, jednak że fundamentem do bezpiecznego i wydajnego ogrzewania domu jest zakup certyfikowanego ekogroszku od autoryzowanych sprzedawców.