Oszczędź na ekogroszku

Jak zmniejszyć zużycie ekogroszku?

Efektywne spalanie ekogroszku to kluczowa kwestia dla każdego palacza. Mniejsza ilość pracy przy piecu oraz sporo zaoszczędzonych pieniędzy to tylko kilka argumentów.

Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

 1. Dobór kotła o odpowiedniej mocy kW dopasowanej do powierzchni, którą należy ogrzać. Nieodpowiednio dobrany piec o zbyt małej mocy może spowodować, że kocioł z trudnością będzie sobie radził z ogrzaniem pomieszczeń w szczególności w okresie zimowym. Rekomendujemy piece z podajnikiem automatycznym spełniające warunki klasy 5 PNEN:303-5:2012 sprawdzonych polskich producentów np. Budmet Nocoń. Skorzystaj ze specjalnej promocji dla klientów Budmet Nocoń – 30 zł rabatu na każdej tonie.
 2. Dobór ekogroszku wysokiej jakości o parametrach sugerowanych przez producenta danego kotła (w DTR). Więcej informacji o to jaki ekogroszek wybrać znajdziesz tutaj: https://ekogroszek.pl/jaki-ekogroszek-kupic-w-2019/
 3. Ustawienia pieca mają bezpośredni wpływ na jakość spalania ekogroszku. Prawidłowe ustawienia wymagają zaangażowania i pracy z piecem. W szczególności są ważne 3 parametry tj.
  – czas podawania,
  – przerwa podawania,
  – moc nadmuchu
  Najczęściej spotykane ustawienia czasu podawania do przerwy podawania to stosunek 1 do 3 lub w okresie letnim 1 do 4. Obroty dmuchawy około 30%.
 4. Czystość i porządek raz w tygodniu to podstawa dla sprawnego i bezawaryjnego działania kotła. Dbajmy o stan techniczny, czyśćmy kanały, usuwajmy nagar na kielichu retorty oraz sprawdzajmy kondycję ślimaka podającego ekogroszek. Wizyta kominiarza raz na sezon też mile widziana.